۱۳۸۷ اردیبهشت ۱۳, جمعه

تورم هزار درصدی در بخش آبریزگاهی!

یک.آقای خامنه ای رفته است شیراز و چند تا سخنرانی کرده و در سال نو آوری؛با نوآوری گفته است؛«رسانه‌هاي بيگانه در تلاشند هر مسئله‌اي حتي حوادث طبيعي نظير خشكسالي و مسائلي همچون گراني را كه در دنيا نيز عموميت دارد به عاملي براي فشار بر ملت و مسئولان ايران تبديل كنند».
دو.این رئیس دولت هم چندی پیش گفته بود«دشمن برای تورم 70 درصدی برنامه داشت، ما تورم را به 20 درصد تنزل دادیم».منظور این آقا البته این بود که تورم را از 12 درصد به 20 رسانده و احتمالا به 70 درصد هم می رساند!
سه.یک کتاب بود به نام تاریخ سرخپوستان که در نوجوانی خوانده ام اون جا نوشته بود که یکی از این روسای قبایل سرخوپوست،فکر کنم اسمش تاتانکا یوتانکا بود،وقتی رفته بود ملاقات رئیس جمهور وقت امریکا در معرفی خودش گفته بود؛من در سرزمینی به دنیا آمدم که آفتاب از ان طلوع می کند،اما آقای رئیس جمهور! امروز از سر زمینی می آیم که آفتاب در آن غروب می کند»(نقل به مضمون)منظور حضرت تاتانکا یوتانکا همون کوچ اجباری قبیله اش از شرق به غرب امریکا بود.
اما ربط این سه تا ماجرا به هم چی بود؛
وقتی ایران بودم منظورم قبل از ظهور احمدی دانشمند،و فرود ایشان در فراشبند است،نرخ شاشیدن در آبریزگاه ها با گلاب به روتون کاسه پر،و باقی اوصاف بود 5 تومان.که این خودش محصول تورم سال های پس از انقلاب بود و گرنه کوچیک که بودم بحث شاهی ودینار و ریال و این حرفا بود.
اما الان با خبر شدم که بی ادبی نباشه«نرخ شاشیدن مرغوب» رسیده به 50 تومان همین جور که حساب سرانگشتی کردم دیدم ای دل غافل این یعنی 10 برابر یعنی 1000 درصد تورم در بخش آبریزگاهی.خواستم بدین وسیله از دشمنان خواهش کنم لطفا برنامه ریزی شون در مورد این آبریزگاه های عمومی را عوض کنند.و اجازه بدن که خدمتگزاران تورم این بخش را به همان 70 درصد و اینا تنزل بدهند.از دولت خدمتگزار هم خواهش دارم یک لطفی بکند در سفرهای استانی یک مصوبه ای هم در مورد وام کم بهره برای استفاده از آبریزگاه ها در نظر بگیرن یا از تعزیرات حکومتی برای «تنزل» تورم نوآوری بفرمایند.
فکر می کنید اگر تاتانکا یوتانکا با رئیس دولت فعلی ما ملاقات می کرد چی می گفت؟!

۲ نظر:

 1. آغاز به کار سایت خبری - تحلیلی سراج
  ×××
  (آخرین اخبار و تحلیل های ویژه)

  پاسخحذف
 2. سلام خدمت آقا شهرام گل
  روزگار چپكي شده و همه چيز وارونه شده. نميدونم شما چند سال داريد ولي تو اين مدت سي و نه سالي كه از خدا عمر گرفتم به غير از ده سال اولش كه تو دوره قبل از انقلاب بود مابقي در اين دوره انقلاب بوده و شايد همه اين دولتها رو ديده باشم و تو دوره اي از زندگي هم بودم كه شايد ميتونستم متوجه باشم. يك چيز رو فهميدم كه اگر كسي راست راسي بخواد اون چيزي رو كه ميگه عمل كنه و فقط براش آسايش مردم اهميت داشته باشه اصلا براي يه عده اهميت نداره كه او چي ميگه و چي ميخواد بكنه.
  آقا شهرام من دولت هاشمي رو ديدم و اون خفقان و بزن و بگيرش رو، تو دولت خاتمي هم از نزديك آشنا بودم با جناب خاتمي، و ديدم كه خصوصي چگونه با مردم برخورد ميكردن، و الآن هم از دور دارم مي بينم كه چگونه رفتار ميكنن اگه يه روزي قرار بشه كسي شهادت بده در اين مورد با قطع يقين ميگم احمدي نژاد راستگو و درستكار و صادق و خاتمي دروغگو و پشت هم انداز و عامل دست ديگران و هاشمي رئيس تمام خرابكاريهاي اين مملكتند.
  موفق باشي و سلامت

  پاسخحذف

Template Designed by Douglas Bowman - Updated to New Blogger by: Blogger Team
Modified for 3-Column Layout by Hoctro, a little change by PThemes